poniedziałek, 27 lutego 2012

After party w Archiwum:)

Po 3-dniowej konferencji organizatorzy wraz z opiekunami udali się do Archiwum świętować swój niemały sukces:) Za swą ciężką pracę solidnie została nagrodzona Kasia Szczot :) Gratulujemy!
W Archiwum impreza trwała do rana, daliśmy upust naszym emocjom:) Odreagowaliśmy stres związany z konferencją, a także wstępnie planowaliśmy nowe akcje i projekty. W klubie wytrwaliśmy aż do zamknięcia. Jednak pomimo zmęczenia byliśmy przepełnieni entuzjazmem. Nie mogliśmy się rozstac. Wyruszyliśmy na nocny spacer ulicami Lublina,zmierzając ku Staremu Miastu ;)) R A Z E M

Wtedy...Cieszylismy się chwilą. Cudowna atmosfera trwała w nas przez długi czas. Czerpanie radości z tworzenia czegoś nowego jest  wspaniałym uczuciem ;] Spełnienia. Sprostania postawionego sobie zadania. Realizacji marzeń. Przybliżenia perspektywy dosięgnięcia wyżyn tych przyziemnych,ale też bardziej wzniosłych... ;] Dzień po dniu stawania się bardziej kreatywnym, zdeterminowanym, świadomym siebie. ;]

Osobiście pragnę pogratulować wszystkim organizatorom! Kawał dobrej roboty:)
Wszystkie zdjęcia umieszczone są na blogu LTB i fan page'u.


Konferencja Ludzka Twarz Biznesu

Pierwszą i najważniejszą akcją zorganizowaną przez niewielką grupę naszych studentów była konferencja Ludzka Twarz Biznesu.

Konferencja miała trzy główne cele.
Podnoszenie kwalifikacji przyszłych psychologów biznesu, którzy nie tyle będą skoncentrowani na adaptacji do rzeczywistości biznesowej, co raczej będą chcieli i potrafili ją modyfikować, czyniąc środowiskiem sprzyjającym rozwojowi i życiowemu dobrostanowi człowieka.
Budowanie pomostu miedzy naukowcami i praktykami biznesu, wymiana doświadczeń i refleksji, wzajemna inspiracja.
Integracja środowiska osób działających na rzecz kształtowania biznesu "z ludzką twarzą" - związanie stałej platformy wymiany myśli i spostrzeżeń.
Nie małe wyzwanie postawił przed nami dr Paweł Fortuna, który był naszym głównym inspiratorem. Razem z dr Agatą Celińską-Miszczuk motywowali nas do działania, pomagali i podpowiadali co mamy robić. I w niecałe 3 miesiące bez większego doświadczenia udało nam się zorganizować konferencję na wysokim poziomie:)

Głównym koordynatorem konferencji została Kasia Szczot, która świetnie rozplanowała i podzieliła obowiązki między studentami. Kasia świetnie spisała się w swojej roli, co widać po samej konferencji i jej standardzie.



Na konferencję przyjechało wielu gości, którzy przeprowadzali wykłady, warsztaty i brali udział w rozmowach plenarnych. Wszystkie informacje umieszczone są na plakacie, który wykonała Aleksandra Chmielewska:)



Wszystkie informacje i sprawozdanie z konferencji jest na naszym blogu Ludzka Twarz Biznesu oraz fan page'u na Facebooku.

Podczas rautu w No Logo Karolina Kawęcka odebrała swoja nagrodę wygraną w konkursie prowadzonym na Facebooku. Nagrodę w postaci książki “Jak być lepszym szefem. Inspiracje psychologiczne” została wręczona przez samych autorów, a mianowicie Małgorzatę Torój i Pawła Fortunę.


Wylosowana została również nagroda dla Alicji Cygnarowicz, która wygrała bezpłatne sesje coachingowe u samego Mirka Urbana! Szkolenie potrwa do końca roku akademickiego. Gratulujemy ! :)

niedziela, 26 lutego 2012

Starosta roku :)



Kamil Chibowski został wybrany starostą roku:) W swojej roli świetnie się spisuje, co już nie raz nam udowodnił. Robi wszystko by nasze studia były przyjemniejsze i zgodne z naszymi oczekiwaniami. Jest również łącznikiem między nami a wykładowcami. Jesteśmy dumni z TAKIEGO starosty:)
I kilka słów od samego Kamila:)
"Cześć;)

Rozpalam ognisko I edycji Psychologii Biznesu i Przedsiębiorczości KUL podtrzymując ciepło w tym wrzącym od talentów i pełnych zaangażowania głów kotle. Dbam o jak najlepsze relacje między Studentami a Uczelnią, z dumą wspieram ich w codziennych zmaganiach z ciężkim, ale jakże fascynującym i inspirującym życiem studenckim.
Od małego fascynuję się psychologią, dążąc do jak najgłębszego poznania człowieka i sposobu jego zachowania. Jestem przekonany, że o naszym kierunku usłyszy cały świat, a ludzie po otrzymaniu dyplomu z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego będą rozchwytywani na rynku.
To My tworzymy przyszłość Biznesu, gwarantując świeże spojrzenie, setki tysięcy rozwiązań oraz niezliczoną ilość nowych pomysłów.
Psychologia BiP KUL to marka, którą tworzą ludzie nietuzinkowi. Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Zaglądaj tu częściej:)

Kamil Chibowski
starosta I edycji Psychologii Biznesu i Przedsiębiorczości KUL"

Opiekunowie:)

Z pewnością wszyscy zdołali poznać naszych wspaniałych opiekunów:)


Dr Paweł Fortuna, który zaraża entuzjazmem, pobudza do myślenia, inspiruje do rozwoju i samodzielnych poszukiwań:) Zawsze udziela cennych rad, służy pomocą, a przede wszystkim motywuje nas do dalszej pracy, wytrwałości i wiary w siebie! Zapytany o swoich podopiecznych, jednoznacznie odpowiada:

"I edycja Psychologii Biznesu i Przedsiębiorczości KUL to studia pod wieloma względami wyjątkowe. Jako opiekunowi zależy mi na tym, żeby były czasem realnych twórczych poszukiwań, sprawdzania swoich umiejętności w różnych sytuacjach i rozbudzania motywacji do kształtowania świata z ludzką twarzą. Chciałbym, żeby były to studia o wiele lepsze niż moje (a o tych mam jak najlepsze zdanie). Są ku temu przesłanki. Wielu dobrych nauczycieli, możliwość kontaktu z ludźmi o wielkim sercu i otwartym umyśle oraz dobra energia, która pozwala nam wcielać w życie projekty odpowiedzialne i nowatorskie zarazem. Warto dokumentować wspólne losy grupy ludzi, którzy niedawno jeszcze nie wiedzieli o swoim istnieniu. Warto zostawić ślad chwil ważnych, wzruszających i zabawnych. Zdaję sobie sprawę z tego, że to tylko namiastka, bo niektórych przeżyć nie da się nawet zwerbalizować, ale wierzę, że zapisane tu słowa, zamieszczone obrazy i filmy kiedyś tam, w przyszłości, pozwolą głębiej odetchnąć, uśmiechnąć się, a może nawet wycisną łzę wzbudzając tęsknotę za doświadczanym pięknym stanem flow i dumę z bycia JEDNYM Z..."


 Dr Agata Celińska-Miszczuk zajmuje się wszelkimi sprawami organizacyjnymi oraz jest łącznikiem między naszym rokiem psychologii, a administracją Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zawsze wprowadza miłą atmosferę, spokój i akceptację - co jest nam nieraz bardzo potrzebne :) Poproszona o wyrażenie swojej opinii na nasz temat odpowiada:

"Pasja, to siła tworzenia, ugruntowana w osobistej kompetencji, drugim człowieku, wartościach. Patrząc na Tych Ludzi, znając Uniwersytet, w którym się znaleźli, jestem przekonana, że mają tu szansę rozwinąć tę pasję i stać się za kilka lat cenionymi ekspertami, dostarczającymi polskiej gospodarce wiedzy i umiejętności, które wniosą wymierny wkład w sukcesy polskich firm na rynkach europejskich i światowych. Tego Wam i sobie życzę."

wtorek, 21 lutego 2012

Witam :)

Witam wszystkich na oficjalnym blogu I edycji Psychologi Biznesu i Przedsiębiorczości KUL.

Blog powstał z myślą o Was drodzy studenci, by na bieżąco publikować nasze osiągnięcia, wszelkie wydarzenia, imprezy, w których czynnie uczestniczymy, bądź je organizujemy. Blog ten w pełni ukaże nasze życie studencie, którego nie zamierzamy zmarnować :)

Na początku przedstawię się:)

Nazywam się Diana Duda i będę prowadziła ten blog razem z blogiem naszej konferencji Ludzka Twarz Bzinesu. Bardzo chciałbym żebyśmy wszyscy mieli udział w kreowaniu tego bloga, dlatego też zachęcam Was kochani do opisywania waszych spostrzeżeń, być może nowych pomysłów do zrealizowania. Jeśli chcecie podzielić się ze wszystkimi ciekawostkami, historyjkami, czy przeżyciami - piszcie do mnie na maila diana.weronika.duda@gmail.com 
Jeśli piszecie felietony, reportaże czy chcecie przeprowadzić wywiad z kimś interesującym - piszcie! Chcecie podzielić się z nami ciekawą książką czy artykułem? Tutaj możemy stworzyć nasze małe centrum zainteresowań, którymi będziemy się wspólnie dzielić :) Również zachęcam czytelników, którzy mieliby ochotę podzielić się z Nami studentami własnymi radami, zachętami czy spostrzeżeniami.

Zachęcam również do komentowania:)


"Bez znajomości siły słów niemożliwa jest znajomość człowieka".
                                                                                                                                  Konfucjusz